Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wolne sądy! Kwidzyn protestuje.

 
"Precz z Kaczorem dyktatorem", "wolne sądy" i "konstytucja" to najczęściej wznoszone okrzyki podczas tego protestu. Wśród zebranych można było zobaczyć przedstawicieli róznych partii politycznych, osoby znane z życia publicznego w Kwidzynie, samorządowców i zwykłych mieszkańców. Członkowie SLD pod przewodnictwem szefa pomorskich struktur Sojuszu rozdawali zebranym egzemplarze Konstytucji RP, aktor i reżyser Jacek Borcuch znany z takich filmów, jak Dług, Wszystko co kocham czy nieulotne, odczytał preambułę do Konstytucji, a do próbujących mu przerwać krzykami kilku osób powiedział - Krzyczycie zza winkla, zza drzewa jak tchórze, wyjdźcie, pokażcie swoje twarze. Protest przebiegł raczej spokojnie, a kilkuosobowa grupka kontrmanifestantów nie była w stanie się przebić przez głos wydobywający się z kilkuset gardeł. Zresztą chyba nie mieli spcjalnego pomysłu na to, jak wyrazić swoje poglądy, bo wznoszone przez nich okrzyki "precz z komuną" były podchwytywane przez zebranych, a okrzyk "wolna Polska" szybko został zamieniony na "wolna Polska europejska". Spora liczba zebranych trzymała w ręku zapalone znicze, które po zakończeniu spotkania zostały złożone na schodach do sądu.

 


TV Kwidzyn. Lokalny kanał telewizyjny dostępny w sieci VECTRA S.A.
 
Data pliku video: 2017-07-24, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kwidzyński - powiat w południowo - wschodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Kwidzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Gardeja, Kwidzyn, Prabuty, Ryjewo i Sadlinki, zajmując powierzchnię 835 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Wisła, Liwa), jeziora (Klasztorne, Jerzewo), rezerwaty przyrody („Kwidzyńskie Ostnice” i „Jezioro Liwieniec”), obszary chronionego krajobrazu (Obszar chronionego Krajobrazu Doliny Kwidzyńskiej, Ryjewski Obszar Chronionego Krajobrazu, Sadliński Obszar Chronionego Krajobrazu, Morawski Obszar Chronionego Krajobrazu, Obszar Chronionego Krajobrazu Jeziora Dzierzgoń, Obszar Chronionego Krajobrazu rzeki Liwy oraz Obszar Chronionego Krajobrazu Białej Góry), szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Wśród zabytków wymienia się: zespół katedralno – zamkowy z XIV wieku, Pałac Rejencji z połowy XVIII wieku, Gmach Sądu Ziemskiego z XIX wieku, dawne koszary wybudowane w II połowie XIX wieku w Kwidzynie, staropolski dwór obronny z XVI wieku Biały Dwór, Górki – Dwór z XVII wieku wraz z przypałacowym parkiem, dwór z 1664 roku w miejscowości Licze, Gotycka Brama Kwidzyńska, zabytkowe wodociągi z początku XVIII wieku, fontannę zbudowaną w 1900 roku w Prabutach, zespół pałacowo – parkowy w miejscowości Klecewo, folwark z XVIII wiecznym pałacem, czy spichlerz ryglowy z I połowy XVIII wieku we wsi Nowa Wioska.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle celuzowo – papierniczym, elektromechanicznym, elektronicznym, drzewnym a także przetwórstwie warzyw i owoców. Na terenie powiatu kwidzyńskiego działają: Intenational Paper Kwidzyn S.A., Sofrel Electronisc Sp. Z o.o., BM Polska Sp. Z o.o. czy Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Sp. Z o.o.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola