Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rada Miejska w Kwidzynie. Radny senior przerwał sesję, ale...radni PKO i SLD obradowali dalej [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2018-12-07, Data modyfikacji: 2018-12-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Wznowione po ponad 2-tygodniowej przerwie obrady sesji Rady Miejskiej w Kwidzynie, przebieg miały równie nietypowy, co w listopadzie. Tym razem radny Franciszek Galicki, po tym, jak nie udało się dojść klubom do porozumienia w kwestii współpracy, obrady przerwał do wtorku, ale radni PKO i SLD na sali pozostali i...podjęli ponad 20 uchwał, wybrali prezydium rady, a także ustalili składy osobowe komisji stałych. W kuluarach już słychać, że opozycja zamierza o tej sytuacji powiadomić wojewodę. Koliacja przekonuje jednak, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem, przy zachowaniu kworum, a powodów, by kolejny raz zawieszać obrady, nie było. Co ciekawe, radni opozycji, którzy sesję po decyzji radnego seniora opuścili, zapowiadają, że we wtorek pojawią się w sali obrad, by kontynuować posiedzenie, choć już wiadomo, że nie będzie to możliwe, bowiem nie będzie kworum, czyli wymaganej ilości radnych, by obrady były prawomocne.

Pełna treść wiadomości na: kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/rada-miejska-w-kwidzynie-radny-senior-przerwal-sesje-ale,4910304,artgal,t,id,tm.html?kategoria=1
kwidzyn.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: kwidzyn.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kwidzyński - powiat w południowo - wschodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Kwidzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Gardeja, Kwidzyn, Prabuty, Ryjewo i Sadlinki, zajmując powierzchnię 835 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Wisła, Liwa), jeziora (Klasztorne, Jerzewo), rezerwaty przyrody („Kwidzyńskie Ostnice” i „Jezioro Liwieniec”), obszary chronionego krajobrazu (Obszar chronionego Krajobrazu Doliny Kwidzyńskiej, Ryjewski Obszar Chronionego Krajobrazu, Sadliński Obszar Chronionego Krajobrazu, Morawski Obszar Chronionego Krajobrazu, Obszar Chronionego Krajobrazu Jeziora Dzierzgoń, Obszar Chronionego Krajobrazu rzeki Liwy oraz Obszar Chronionego Krajobrazu Białej Góry), szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Wśród zabytków wymienia się: zespół katedralno – zamkowy z XIV wieku, Pałac Rejencji z połowy XVIII wieku, Gmach Sądu Ziemskiego z XIX wieku, dawne koszary wybudowane w II połowie XIX wieku w Kwidzynie, staropolski dwór obronny z XVI wieku Biały Dwór, Górki – Dwór z XVII wieku wraz z przypałacowym parkiem, dwór z 1664 roku w miejscowości Licze, Gotycka Brama Kwidzyńska, zabytkowe wodociągi z początku XVIII wieku, fontannę zbudowaną w 1900 roku w Prabutach, zespół pałacowo – parkowy w miejscowości Klecewo, folwark z XVIII wiecznym pałacem, czy spichlerz ryglowy z I połowy XVIII wieku we wsi Nowa Wioska.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle celuzowo – papierniczym, elektromechanicznym, elektronicznym, drzewnym a także przetwórstwie warzyw i owoców. Na terenie powiatu kwidzyńskiego działają: Intenational Paper Kwidzyn S.A., Sofrel Electronisc Sp. Z o.o., BM Polska Sp. Z o.o. czy Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Sp. Z o.o.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola