Belka
Niedziela, 21 Października 2018   imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Nadchodzi zima, koniec polskiej złotej jesieni!

Data dodania: 2018-10-19
Kiedy spadnie śnieg 2018/2019? - to pytanie, choć cieszymy się ze złotej polskiej jesieni, zadaje sobie coraz więcej osób. Meteorolodzy z IMGW nie pozostawiają złudze ... więcej »
 
 

VII Forum Pomorskiej Edukacji w gdyńskim Teatrze...

Data dodania: 2018-10-19
Forum Pomorskiej Edukacji to uroczystość, która podsumowuje miniony rok w pomorskiej oświacie. Głównym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu na Nauczyciela Pom... więcej »
 
 

Pedofilia w kościele na Pomorzu. Ilu duchownych...

Data dodania: 2018-10-19
Diecezje w całej Polsce przygotowują informacje, dotyczące postępowań wobec księży, którzy na ich terenie dopuścili się przestępstw seksualnych wobec dziec... więcej »
 
 

Dziś w Kwidzynie startuje 56. Harpagan. Ponad 1,6...

Data dodania: 2018-10-19
Harpagan to rajd ekstremum - na trasę trzeba wyruszyć wieczorem i sporą jej część pokonać nocą. więcej »
 
 

Wybory samorządowe 2018 w Kwidzynie. Jak trafić do...

Data dodania: 2018-10-18
W najbliższą niedzielę pójdziemy do urn, by zagłosować w wyborach samorządowych. Jak do swojego lokalu wyborczego trafią mieszkańcy ul. Smodlibowskiej i Sybirak&oacu... więcej »
 
 

PGNiG Superliga. "Orzech" poprowadził MMTS do...

Data dodania: 2018-10-18
Przedostatnia w tabeli Sandra Spa Pogoń Szczecin tanio skóry nie sprzedała, ale to szczypiorniści MMTS Kwidzyn schodzili z boiska jako zwycięzcy. Gospodarze na pewno nie zagrali wielki... więcej »
 
 

"Żywot człowieka zabawnego". Andrzej...

Data dodania: 2018-10-18
Z programem „Żywot człowieka zabawnego”, 16 listopada o godz. 19, w kwidzyńskim teatrze, wystąpi Andrzej Grabowski. Bilety (35 zł) do kupienia w kasie lub na kck.ckj.edu.pl. więcej »
 
 

"Klatka dla ptaków" na scenie...

Data dodania: 2018-10-18
"Klatka dla ptaków", a w niej tacy aktorzy jak Tomasz Sapryk, Witold Dębicki czy Marek Kaliszuk. Sztukę kilka dni temu można było zobaczyć na scenie kwidzyńskiego teatru. Za... więcej »
 
 

Spektakl "Zabójcza oferta" w kwidzyńskim...

Data dodania: 2018-10-18
W środę, w teatrze, odbyła się próba przed czwartkową premierę spektkalu "Zabójcza oferta". Sztukę zobaczymy o godz. o godz. 19. Bilety: 50 zł, do kupienia ... więcej »
 
 

NAUCZYCIEL NA MEDAL. Poznaj pierwszych liderów...

Data dodania: 2018-10-17
Trwa głosowanie w wielkim plebiscycie edukacyjnym NAUCZYCIEL NA MEDAL i SZKOŁA NA MEDAL. Czytelnicy wybierają najlepszych nauczycieli szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych i akademicki... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 577
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kwidzyński - powiat w południowo - wschodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Kwidzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Gardeja, Kwidzyn, Prabuty, Ryjewo i Sadlinki, zajmując powierzchnię 835 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Wisła, Liwa), jeziora (Klasztorne, Jerzewo), rezerwaty przyrody („Kwidzyńskie Ostnice” i „Jezioro Liwieniec”), obszary chronionego krajobrazu (Obszar chronionego Krajobrazu Doliny Kwidzyńskiej, Ryjewski Obszar Chronionego Krajobrazu, Sadliński Obszar Chronionego Krajobrazu, Morawski Obszar Chronionego Krajobrazu, Obszar Chronionego Krajobrazu Jeziora Dzierzgoń, Obszar Chronionego Krajobrazu rzeki Liwy oraz Obszar Chronionego Krajobrazu Białej Góry), szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Wśród zabytków wymienia się: zespół katedralno – zamkowy z XIV wieku, Pałac Rejencji z połowy XVIII wieku, Gmach Sądu Ziemskiego z XIX wieku, dawne koszary wybudowane w II połowie XIX wieku w Kwidzynie, staropolski dwór obronny z XVI wieku Biały Dwór, Górki – Dwór z XVII wieku wraz z przypałacowym parkiem, dwór z 1664 roku w miejscowości Licze, Gotycka Brama Kwidzyńska, zabytkowe wodociągi z początku XVIII wieku, fontannę zbudowaną w 1900 roku w Prabutach, zespół pałacowo – parkowy w miejscowości Klecewo, folwark z XVIII wiecznym pałacem, czy spichlerz ryglowy z I połowy XVIII wieku we wsi Nowa Wioska.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle celuzowo – papierniczym, elektromechanicznym, elektronicznym, drzewnym a także przetwórstwie warzyw i owoców. Na terenie powiatu kwidzyńskiego działają: Intenational Paper Kwidzyn S.A., Sofrel Electronisc Sp. Z o.o., BM Polska Sp. Z o.o. czy Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Sp. Z o.o.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola