Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

TOP 8 roślin bożonarodzeniowych. Jakie rośliny...

Data dodania: 2018-12-11
Rośliny na Boże Narodzenie. Mają jakąś wyjątkową moc czy są tylko ozdobą naszych mieszkań? Po które rośliny sięgamy, aby zadośćuczyni&#... więcej »
 
 

Wigilia i Wielki Piątek będą wolne od pracy? Jest...

Data dodania: 2018-12-11
Wigilia i Wielki Piątek wolne od pracy? Będziemy mieli kolejne dni wolne od pracy? Grupa posłów PSL-UED złożyła do Sejmu projekt ustawy, dotyczący wprowadzenia dnia wolne... więcej »
 
 

Gdzie w Kwidzynie kupić choinkę? Po świąteczne...

Data dodania: 2018-12-11
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, wielu z Was zapragnie postawić w swoich domach żywe choinki. Gdzie kupić je bez obaw o legalność ich pochodzenia? Na przyk ... więcej »
 
 

Z salonu optycznego ukradł trzy pary oprawek, a...

Data dodania: 2018-12-11
Trzy pary oprawek o łącznej wartości 1200 złotych, 50-letni mężczyzna ukradł z jednego z salonów optycznych na terenie Kwidzyna. Przestępstwo doskonałe to jedna... więcej »
 
 

Najniebezpieczniejsze drogi na Pomorzu. Wypadki w...

Data dodania: 2018-12-11
Najniebezpieczniejsze drogi na Pomorzu. Na jakich drogach województwa pomorskiego najczęściej dochodzi do wypadków? Gdzie ginie najwięcej osób? Zobaczcie policyjne statystki z ... więcej »
 
 

Ponad 200 ognisk afrykańskiego pomoru świń w...

Data dodania: 2018-12-11
Jerzy Kowalczyk, powiatowy lekarz weterynarii w Łowiczu przekazał nam celem publikacji artykuł pokazujący skalę choroby wirusowej - afrykańskiego pomoru świń - w naszym kra... więcej »
 
 

Potrącenie na ul. 11 listopada w Kwidzynie....

Data dodania: 2018-12-11
40-letnia kobieta została potrącona w poniedziałek na przejściu dla pieszych przy ul. 11 listopada w Kwidzynie. więcej »
 
 

Dyżurny kwidzyńskiej policji uratował życie...

Data dodania: 2018-12-11
Dzięki profesjonalnej postawie dyżurnego kwidzyńskiej policji, udało się zapobiec tragedii. Asp. sztab. Robert Myścich uratował życie mężczyźnie, po tym jak ... więcej »
 
 

Burmistrz jako Mikołaj z wizytą u małych...

Data dodania: 2018-12-11
Z mikołajkową wizyty u małych pacjentów kwidzyńskiego szpitala, pojawił się burmistrz Kwidzyna, Andrzej Krzysztofiak. Z workiem prezentów wędrował po oddzia&#... więcej »
 
 

Kwidzyńscy Pasjonaci Morsowania. Mikołajkowa...

Data dodania: 2018-12-10
Kwidzyńskie morsy spotkały się w Stegnie podczas mikołajkowej kąpieli. Pasjonaci zimnych kąpieli, uzbrojeni w świąteczne gadżety, weszli do lodowatego Bałtyku jak... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 598
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kwidzyński - powiat w południowo - wschodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Kwidzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Gardeja, Kwidzyn, Prabuty, Ryjewo i Sadlinki, zajmując powierzchnię 835 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Wisła, Liwa), jeziora (Klasztorne, Jerzewo), rezerwaty przyrody („Kwidzyńskie Ostnice” i „Jezioro Liwieniec”), obszary chronionego krajobrazu (Obszar chronionego Krajobrazu Doliny Kwidzyńskiej, Ryjewski Obszar Chronionego Krajobrazu, Sadliński Obszar Chronionego Krajobrazu, Morawski Obszar Chronionego Krajobrazu, Obszar Chronionego Krajobrazu Jeziora Dzierzgoń, Obszar Chronionego Krajobrazu rzeki Liwy oraz Obszar Chronionego Krajobrazu Białej Góry), szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Wśród zabytków wymienia się: zespół katedralno – zamkowy z XIV wieku, Pałac Rejencji z połowy XVIII wieku, Gmach Sądu Ziemskiego z XIX wieku, dawne koszary wybudowane w II połowie XIX wieku w Kwidzynie, staropolski dwór obronny z XVI wieku Biały Dwór, Górki – Dwór z XVII wieku wraz z przypałacowym parkiem, dwór z 1664 roku w miejscowości Licze, Gotycka Brama Kwidzyńska, zabytkowe wodociągi z początku XVIII wieku, fontannę zbudowaną w 1900 roku w Prabutach, zespół pałacowo – parkowy w miejscowości Klecewo, folwark z XVIII wiecznym pałacem, czy spichlerz ryglowy z I połowy XVIII wieku we wsi Nowa Wioska.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle celuzowo – papierniczym, elektromechanicznym, elektronicznym, drzewnym a także przetwórstwie warzyw i owoców. Na terenie powiatu kwidzyńskiego działają: Intenational Paper Kwidzyn S.A., Sofrel Electronisc Sp. Z o.o., BM Polska Sp. Z o.o. czy Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Sp. Z o.o.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola