Belka
Piątek, 10 Maja 2024   imieniny: Antonina, Izydor, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Wiec poparcia dla nauczycieli

 
12 kwietnia 2019 r. wieczorem w Kwidzynie, podobnie jak w całym kraju, odbył się wiec poparcia dla strajkujących nauczycieli. Na Placu Plebiscytowym zebrało się ok. 300 osób, wśród których było bardzo dużo nauczycieli, ale nie zabrakło też młodzieży trzymającej w rękach kartki z wyrazami poparcia dla protestujących. Burmistrz Andrzej Krzysztofiak i jego zastępca Piotr Widz mówili o poparciu samorządu Kwidzyna dla nauczycieli oraz o swoim sprzeciwie wobec prób zastraszenia strajkujących. Podkreślali też opresyjną sytuację dyrektorów szkół, którzy zostali obarczeni odpowiedzialnością za przeprowadzenie egzaminów w czasie strajku. Bardzo mocne słowa padały z ust przedstawicieli związków zawodowych, potępiających postawę szefa Sekcji Krajowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty Ryszarda Proksy, który podpisał porozumienie z rządem. Zdaniem obecnych na wiecu przedstawicieli kwidzyńskich struktur Solidarności uczynił to wbrew woli członków związku i sprzeniewierzył się ich interesom. Padały słowa o nieprawdziwych informacjach dotyczących wysokości zarobków nauczycieli i niewystarczających środkach przeznaczanych przez rząd na edukację. Spotkanie na Placu Plebiscytowym trwało ok. 40 minut i zakończyło się wezwaniem do solidarności i wsparcia dla strajkujących.

 


TV Kwidzyn. Lokalny kanał telewizyjny dostępny w sieci VECTRA S.A.
 
Data pliku video: 2019-04-13, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kwidzyński - powiat w południowo - wschodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Kwidzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Gardeja, Kwidzyn, Prabuty, Ryjewo i Sadlinki, zajmując powierzchnię 835 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Wisła, Liwa), jeziora (Klasztorne, Jerzewo), rezerwaty przyrody („Kwidzyńskie Ostnice” i „Jezioro Liwieniec”), obszary chronionego krajobrazu (Obszar chronionego Krajobrazu Doliny Kwidzyńskiej, Ryjewski Obszar Chronionego Krajobrazu, Sadliński Obszar Chronionego Krajobrazu, Morawski Obszar Chronionego Krajobrazu, Obszar Chronionego Krajobrazu Jeziora Dzierzgoń, Obszar Chronionego Krajobrazu rzeki Liwy oraz Obszar Chronionego Krajobrazu Białej Góry), szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Wśród zabytków wymienia się: zespół katedralno – zamkowy z XIV wieku, Pałac Rejencji z połowy XVIII wieku, Gmach Sądu Ziemskiego z XIX wieku, dawne koszary wybudowane w II połowie XIX wieku w Kwidzynie, staropolski dwór obronny z XVI wieku Biały Dwór, Górki – Dwór z XVII wieku wraz z przypałacowym parkiem, dwór z 1664 roku w miejscowości Licze, Gotycka Brama Kwidzyńska, zabytkowe wodociągi z początku XVIII wieku, fontannę zbudowaną w 1900 roku w Prabutach, zespół pałacowo – parkowy w miejscowości Klecewo, folwark z XVIII wiecznym pałacem, czy spichlerz ryglowy z I połowy XVIII wieku we wsi Nowa Wioska.

    Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle celuzowo – papierniczym, elektromechanicznym, elektronicznym, drzewnym a także przetwórstwie warzyw i owoców. Na terenie powiatu kwidzyńskiego działają: Intenational Paper Kwidzyn S.A., Sofrel Electronisc Sp. Z o.o., BM Polska Sp. Z o.o. czy Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Sp. Z o.o.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 55.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola