Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2024   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Kwidzyn: IV edycja Budżetu Obywatelskiego

Data publikacji: 2018-05-02, Data modyfikacji: 2018-05-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Kwidzyn: IV edycja Budżetu Obywatelskiego

Budżet Obywatelski to nic innego jak cześć budżetu naszego miasta, o przeznaczeniu którego decydują w głosowaniu mieszkańcy Kwidzyna. Budżet KBO wynosi w tym roku 1 milion złotych. Każda osoba może zaproponować dowolną liczbę projektów. Wzory wszystkich niezbędnych dokumentów dostępne są na stronie.

W przypadku projektów nieprzekraczających kwoty 20 tysięcy złotych swoje poparcie musi udzielić 25 mieszkańców Kwidzyna, zaś do projektu, którego wartość przekracza kwotę 20 tysięcy złotych swoje poparcie musi zgłosić 50 mieszkańców Kwidzyna. Poparcie można zbierać wśród rodziny i znajomych, które ukończyły 16 lat i mieszkają w Kwidzynie. Propozycję projektu do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Kwidzyna, który ukończył 16 lat. Projekt zgłasza się na odpowiednim formularzu, w formie papierowej.

Złożone projekty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego zostaną sprawdzone pod kątem poprawności formalnej i merytorycznej. Projekty zostaną ocenione według kryteriów, a w szczególności:

1) zgodności projektu z zadaniami własnymi miasta,

2) zgodności projektu z obowiązującymi przepisami prawa, z przepisami prawa lokalnego i dokumentami strategicznymi miasta,

3) lokalizacji projektu w obszarze administracyjnym miasta,

4) dostępności projektu dla wszystkich mieszkańców miasta,

5) racjonalności realizacji projektu,

6) realności kosztów realizacji projektu,

7) poziomu kosztów, które projekt będzie generował w kolejnych latach

Harmonogram tegorocznego KBO

1) od 23 kwietnia 2018 r. do 18 maja 2018 r. do godz. 16.00 – składanie projektów,

2) od 21 maja 2018 r. do 8 czerwca 2018 r. – weryfikacja formalno-prawna projektów, ogłoszenie listy projektów dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania oraz losowanie kolejności projektów na liście podczas głosowania,

3) od 11 czerwca 2018 r. do 22 czerwca 2018 r. do godz. 16.00 – głosowanie dotyczące wyboru projektów,

4) do 29 czerwca 2018 r. – ogłoszenie wyników wyboru projektów.

5) Po 1 stycznia 2019r. – realizacja wybranych projektów.

Zapraszamy!

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kwidzyński - powiat w południowo - wschodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Kwidzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Gardeja, Kwidzyn, Prabuty, Ryjewo i Sadlinki, zajmując powierzchnię 835 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Wisła, Liwa), jeziora (Klasztorne, Jerzewo), rezerwaty przyrody („Kwidzyńskie Ostnice” i „Jezioro Liwieniec”), obszary chronionego krajobrazu (Obszar chronionego Krajobrazu Doliny Kwidzyńskiej, Ryjewski Obszar Chronionego Krajobrazu, Sadliński Obszar Chronionego Krajobrazu, Morawski Obszar Chronionego Krajobrazu, Obszar Chronionego Krajobrazu Jeziora Dzierzgoń, Obszar Chronionego Krajobrazu rzeki Liwy oraz Obszar Chronionego Krajobrazu Białej Góry), szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Wśród zabytków wymienia się: zespół katedralno – zamkowy z XIV wieku, Pałac Rejencji z połowy XVIII wieku, Gmach Sądu Ziemskiego z XIX wieku, dawne koszary wybudowane w II połowie XIX wieku w Kwidzynie, staropolski dwór obronny z XVI wieku Biały Dwór, Górki – Dwór z XVII wieku wraz z przypałacowym parkiem, dwór z 1664 roku w miejscowości Licze, Gotycka Brama Kwidzyńska, zabytkowe wodociągi z początku XVIII wieku, fontannę zbudowaną w 1900 roku w Prabutach, zespół pałacowo – parkowy w miejscowości Klecewo, folwark z XVIII wiecznym pałacem, czy spichlerz ryglowy z I połowy XVIII wieku we wsi Nowa Wioska.

    Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle celuzowo – papierniczym, elektromechanicznym, elektronicznym, drzewnym a także przetwórstwie warzyw i owoców. Na terenie powiatu kwidzyńskiego działają: Intenational Paper Kwidzyn S.A., Sofrel Electronisc Sp. Z o.o., BM Polska Sp. Z o.o. czy Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Sp. Z o.o.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 55.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola