Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sensacja archeologiczna w Kwidzynie

 
Bursztynowa komnata, złoty pociąg, a może nawet doczesne szczątki błogosławionej Doroty. To wszystko może znajdować się w tajemniczym tunelu odkrytym przez eksploratorów z KSSK Gward u stóp Gdaniska. Z kamerą byliśmy na miejscu sensacyjnego znaleziska. To może być odkrycie na miarę Biskupina albo Ostrowa Lednickiego. O tajemniczym tunelu pod kwidzyńskim zamkiem od dawna krążyły legendy. Teraz, dzięki odkryciu Andrzeja Zdunowicza i kolegów, jego istnienie zostało potwierdzone. Pozostaje tylko pytanie, co tunel ów skrywa. Gwałtowny zawał sklepienia uniemożliwił dalszą eksplorację, a odkrywcy tunelu uszli z życiem tylko dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej. Na odpowiedź na pytanie, jakie skarby skrywa jego wnętrze, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ale pewne przesłanki wskazują na dwie możliwości. Tunel może być reliktem legendarnego przejścia pod dnem Wisły do zamku w Gniewie. Druga, znacznie bardziej nęcąca możliwość, to umieszczenie w nim celi błogosławionej Doroty, w której dokonała żywota i w której znajdują się jej doczesne szczątki. To właśnie byłaby sensacja archeologiczna na skalę światową. Poszukiwania celi kwidzyńskiej rekluzy prowadzono już w przeszłości, ale bez powodzenia. W ich efekcie odkryto tylko pochówki 3 mistrzów Zakonu Krzyżackiego, miejsce wiecznego spoczynku i męczeńskiej śmierci Doroty są nadal nieznane. Teraz, dzięki odkryciu eksploratorów Andrzeja Zdunowskiego oraz przytomności kwidzyńskich strażaków, ponownie otwiera się szansa na odnalezienie Doroty. Szczegóły w załączonym materiale.

 


TV Kwidzyn. Lokalny kanał telewizyjny dostępny w sieci VECTRA S.A.
 
Data pliku video: 2016-04-13, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kwidzyński - powiat w południowo - wschodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Kwidzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Gardeja, Kwidzyn, Prabuty, Ryjewo i Sadlinki, zajmując powierzchnię 835 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Wisła, Liwa), jeziora (Klasztorne, Jerzewo), rezerwaty przyrody („Kwidzyńskie Ostnice” i „Jezioro Liwieniec”), obszary chronionego krajobrazu (Obszar chronionego Krajobrazu Doliny Kwidzyńskiej, Ryjewski Obszar Chronionego Krajobrazu, Sadliński Obszar Chronionego Krajobrazu, Morawski Obszar Chronionego Krajobrazu, Obszar Chronionego Krajobrazu Jeziora Dzierzgoń, Obszar Chronionego Krajobrazu rzeki Liwy oraz Obszar Chronionego Krajobrazu Białej Góry), szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Wśród zabytków wymienia się: zespół katedralno – zamkowy z XIV wieku, Pałac Rejencji z połowy XVIII wieku, Gmach Sądu Ziemskiego z XIX wieku, dawne koszary wybudowane w II połowie XIX wieku w Kwidzynie, staropolski dwór obronny z XVI wieku Biały Dwór, Górki – Dwór z XVII wieku wraz z przypałacowym parkiem, dwór z 1664 roku w miejscowości Licze, Gotycka Brama Kwidzyńska, zabytkowe wodociągi z początku XVIII wieku, fontannę zbudowaną w 1900 roku w Prabutach, zespół pałacowo – parkowy w miejscowości Klecewo, folwark z XVIII wiecznym pałacem, czy spichlerz ryglowy z I połowy XVIII wieku we wsi Nowa Wioska.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle celuzowo – papierniczym, elektromechanicznym, elektronicznym, drzewnym a także przetwórstwie warzyw i owoców. Na terenie powiatu kwidzyńskiego działają: Intenational Paper Kwidzyn S.A., Sofrel Electronisc Sp. Z o.o., BM Polska Sp. Z o.o. czy Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Sp. Z o.o.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola