Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

KWIDZYN.TV: Akademia Młodych Orłów PZPN w Wandowie

 
Kreatywność – to hasło, które było najczęściej przywoływane podczas szkolenia dla młodych piłkarzy oraz ich trenerów, z klubów piłkarskich z Powiatu Kwidzyńskiego. 14 listopada br. w Wandowie odbyło się spotkanie organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej, w ramach Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Gospodarzem tego spotkania było Gimnazjum w Wandowie i działający przy nim Klub Piłkarski z trenerem Januszem Krukiem, oraz Damianem Sontowskim. Akademia prowadzona jest w formie bezpłatnych treningów piłkarskich. Ich uczestnicy podzieleni są na trzy kategorie wiekowe: Skrzaty – czyli dzieci w wieku od 6-7 lat, Żaki – w wieku od 8 do 9 lat oraz Orliki w przedziale od 10 do lat 11 . Treningi odbywają się w szesnastoosobowych grupach, a każdej z nich jest przydzielonych dwóch trenerów. Podczas części teoretycznej omawiane są techniki i metody pracy. Prezentowane są krótkie filmiki, prezentujące konkretne przykłady omawianych zagadnień. Druga część to praktyczne warsztaty pod okiem doświadczonych trenerów PZPN. Każdy z uczestników AMO jest wyposażony w sprzęt sportowy firmy NIKE, dzięki czemu młodzi adepci futbolu mogą poczuć się tak, jak profesjonalni piłkarze. AMO to bezpłatna inicjatywa współtworzona przez PZPN, WZPN oraz Miasta wraz ze sponsorem głównym. To szczególnie ważna inicjatywa dla małych miejscowości. Ze spotkania korzystali również trenerzy, Udział zaliczany jest do przedłużenia licencji. Jednak bardziej istotna okazuje się możliwość rozwoju, tak niezbędna podczas pracy z dziećmi. Istotnym wsparciem są też publikacje, podręczniki i materiały zawierające środki treningowe dla nauczycieli, czyli wszystko w pigułce dla zabieganych trenerów. Celem Akademii Młodych Orłów jest pozyskiwanie i kształcenie adeptów piłki nożnej w Polsce, gdzie wiedza i doświadczenie idzie w parze z szacunkiem dla młodego człowieka oraz jego talentu. Być może podczas tego spotkania właśnie zrodzi się kolejny talent piłkarski, który za parę lat zaoowocuje licznymi sukcesami polskiej reprezentacji.

 


KwidzynTV
 
Data pliku video: 2018-12-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kwidzyński - powiat w południowo - wschodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Kwidzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Gardeja, Kwidzyn, Prabuty, Ryjewo i Sadlinki, zajmując powierzchnię 835 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Wisła, Liwa), jeziora (Klasztorne, Jerzewo), rezerwaty przyrody („Kwidzyńskie Ostnice” i „Jezioro Liwieniec”), obszary chronionego krajobrazu (Obszar chronionego Krajobrazu Doliny Kwidzyńskiej, Ryjewski Obszar Chronionego Krajobrazu, Sadliński Obszar Chronionego Krajobrazu, Morawski Obszar Chronionego Krajobrazu, Obszar Chronionego Krajobrazu Jeziora Dzierzgoń, Obszar Chronionego Krajobrazu rzeki Liwy oraz Obszar Chronionego Krajobrazu Białej Góry), szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Wśród zabytków wymienia się: zespół katedralno – zamkowy z XIV wieku, Pałac Rejencji z połowy XVIII wieku, Gmach Sądu Ziemskiego z XIX wieku, dawne koszary wybudowane w II połowie XIX wieku w Kwidzynie, staropolski dwór obronny z XVI wieku Biały Dwór, Górki – Dwór z XVII wieku wraz z przypałacowym parkiem, dwór z 1664 roku w miejscowości Licze, Gotycka Brama Kwidzyńska, zabytkowe wodociągi z początku XVIII wieku, fontannę zbudowaną w 1900 roku w Prabutach, zespół pałacowo – parkowy w miejscowości Klecewo, folwark z XVIII wiecznym pałacem, czy spichlerz ryglowy z I połowy XVIII wieku we wsi Nowa Wioska.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle celuzowo – papierniczym, elektromechanicznym, elektronicznym, drzewnym a także przetwórstwie warzyw i owoców. Na terenie powiatu kwidzyńskiego działają: Intenational Paper Kwidzyn S.A., Sofrel Electronisc Sp. Z o.o., BM Polska Sp. Z o.o. czy Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Sp. Z o.o.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola