Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Debata bez kandydata

 
Dariusz Wierzba nie przyszedł na przedwyborczą debatę z Ewą Nowogrodzką, która miała się odbyć w poniedziałek 29 października w KPPT. Oboje kandydaci na wójta gminy Kwidzyn spotkają się w II turze wyborów już w najbliższą niedzielę. Wobec nieobecności Dariusza Wierzby Ewa Nowogrodzka wygłosiła oświadczenie, w którym odniosła się do nieobecności swojego rywala oraz skomentowała niektóre z działań, jakie wobec niej miał ostatnio podejmować. - mam wrażenie, że plotka, oszczerstwo i pomówienie stały się orężem w walce wyborczej, jaki stosuje mój kontrkandydat -mówiła Nowogrodzka. - Nie znoszę chamstwa, kłamstwa i obłudy. Odniosła się też do programu wyborczego Wierzby, o którym powiedziała, że budzi wiele wątpliwości i kontrowersji oraz, że zawiera punkty nie będące kompetencją samorządu gminy. Ewa Nowogrodzka podkreśliła też, że podczas spotkań z mieszkańcami dowiedziała się, że program jej konkurenta jest nieznany, a debata byłaby najprostszą formą zaprezentowania go mieszkańcom i porównania z jej propozycjami. - Jest mi przykro, że mojemu rywalowi nie starczyło odwagi, aby przyjść na debatę i podyskutować o naszych programach, do ostatniej chwili miałam nadzieję, że pan Dariusz Wierzba nie złoży broni i pojawi się tutaj. Po złożeniu oświadczenia Ewa Nowogrodzka odpowiadała na pytania od widzów, którzy śledzili jej wystąpienie on-line oraz na pytania dziennikarzy. Całość jej wystąpienia w materiale filmowym.

 


TV Kwidzyn. Lokalny kanał telewizyjny dostępny w sieci VECTRA S.A.
 
Data pliku video: 2018-10-30, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kwidzyński - powiat w południowo - wschodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Kwidzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Gardeja, Kwidzyn, Prabuty, Ryjewo i Sadlinki, zajmując powierzchnię 835 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Wisła, Liwa), jeziora (Klasztorne, Jerzewo), rezerwaty przyrody („Kwidzyńskie Ostnice” i „Jezioro Liwieniec”), obszary chronionego krajobrazu (Obszar chronionego Krajobrazu Doliny Kwidzyńskiej, Ryjewski Obszar Chronionego Krajobrazu, Sadliński Obszar Chronionego Krajobrazu, Morawski Obszar Chronionego Krajobrazu, Obszar Chronionego Krajobrazu Jeziora Dzierzgoń, Obszar Chronionego Krajobrazu rzeki Liwy oraz Obszar Chronionego Krajobrazu Białej Góry), szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Wśród zabytków wymienia się: zespół katedralno – zamkowy z XIV wieku, Pałac Rejencji z połowy XVIII wieku, Gmach Sądu Ziemskiego z XIX wieku, dawne koszary wybudowane w II połowie XIX wieku w Kwidzynie, staropolski dwór obronny z XVI wieku Biały Dwór, Górki – Dwór z XVII wieku wraz z przypałacowym parkiem, dwór z 1664 roku w miejscowości Licze, Gotycka Brama Kwidzyńska, zabytkowe wodociągi z początku XVIII wieku, fontannę zbudowaną w 1900 roku w Prabutach, zespół pałacowo – parkowy w miejscowości Klecewo, folwark z XVIII wiecznym pałacem, czy spichlerz ryglowy z I połowy XVIII wieku we wsi Nowa Wioska.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle celuzowo – papierniczym, elektromechanicznym, elektronicznym, drzewnym a także przetwórstwie warzyw i owoców. Na terenie powiatu kwidzyńskiego działają: Intenational Paper Kwidzyn S.A., Sofrel Electronisc Sp. Z o.o., BM Polska Sp. Z o.o. czy Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Sp. Z o.o.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 55.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola