Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zwolnienie z podatku od nieruchomości

Data publikacji: 2022-04-03, Data modyfikacji: 2022-04-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Zwolnienie z podatku od nieruchomości

Rada Miejska w Kwidzynie podjęła uchwałę w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości w 2022 r. budynków mieszkalnych lub ich części, które zostały zamieszkane przez uchodźców z Ukrainy.

Ze zwolnienia mogą korzystać podatnicy, którzy są właścicielami budynków mieszkalnych lub mieszkań, w których nieodpłatnie zakwaterowali osoby, które po 24 lutego 2022 r. przybyły z Ukrainy, w związku z działaniami wojennymi toczącymi się w tym kraju.

Uchwała obecnie czeka na publikację w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego i po jej ogłoszeniu wejdzie w życie.

Uchwalone zwolnienie dotyczy tylko budynków mieszkalnych lub ich części (mieszkań), które w Ewidencji Gruntów i Budynków są tak sklasyfikowane i opodatkowane podatkiem od nieruchomości w 2022 r. stawką przewidzianą dla budynków mieszkalnych (0,75 zł za 1 m²). Grunty związane z tymi budynkami nie podlegają zwolnieniu.

Uchwała obowiązuje do 31.12. 2022 r.

Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod numerami

  • 55 646 4710,
  • 55 646 4742.
, Źródło artykułu: Urząd Miasta Kwidzyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kwidzyński - powiat w południowo - wschodniej części województwa pomorskiego z siedzibą w Kwidzynie. W skład powiatu wchodzą gminy: Gardeja, Kwidzyn, Prabuty, Ryjewo i Sadlinki, zajmując powierzchnię 835 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeki (Wisła, Liwa), jeziora (Klasztorne, Jerzewo), rezerwaty przyrody („Kwidzyńskie Ostnice” i „Jezioro Liwieniec”), obszary chronionego krajobrazu (Obszar chronionego Krajobrazu Doliny Kwidzyńskiej, Ryjewski Obszar Chronionego Krajobrazu, Sadliński Obszar Chronionego Krajobrazu, Morawski Obszar Chronionego Krajobrazu, Obszar Chronionego Krajobrazu Jeziora Dzierzgoń, Obszar Chronionego Krajobrazu rzeki Liwy oraz Obszar Chronionego Krajobrazu Białej Góry), szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Wśród zabytków wymienia się: zespół katedralno – zamkowy z XIV wieku, Pałac Rejencji z połowy XVIII wieku, Gmach Sądu Ziemskiego z XIX wieku, dawne koszary wybudowane w II połowie XIX wieku w Kwidzynie, staropolski dwór obronny z XVI wieku Biały Dwór, Górki – Dwór z XVII wieku wraz z przypałacowym parkiem, dwór z 1664 roku w miejscowości Licze, Gotycka Brama Kwidzyńska, zabytkowe wodociągi z początku XVIII wieku, fontannę zbudowaną w 1900 roku w Prabutach, zespół pałacowo – parkowy w miejscowości Klecewo, folwark z XVIII wiecznym pałacem, czy spichlerz ryglowy z I połowy XVIII wieku we wsi Nowa Wioska.

    Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle celuzowo – papierniczym, elektromechanicznym, elektronicznym, drzewnym a także przetwórstwie warzyw i owoców. Na terenie powiatu kwidzyńskiego działają: Intenational Paper Kwidzyn S.A., Sofrel Electronisc Sp. Z o.o., BM Polska Sp. Z o.o. czy Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Sp. Z o.o.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 55.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola